Sobie śpiewam...
Blog > Komentarze do wpisu
Chmura czytania
Takie oto poczyniłam odkrycie epokowe dzięki akcji Książka jest Kobietą

                                  


Odkryłam portal pod nazwą Chmura Czytania - kanon kulturalnego człowieka. Kto by nie chciał być kulturalnym człowiekiem ?
Co to jest ta Chmura Czytania? Oto odpowiedź wprost z portalu.

Co to jest Chmura Czytania?

Książki z Chmury Czytania

Technologia multimedialna daje książkom nowy wymiar wolności – uwalnia je od papieru i ograniczeń dystrybucyjnych. Szybują jak chmura. Chmura Czytania.

Na chmury można patrzeć bez ograniczeń. Dajemy bezpłatny dostęp do książek na portalu Chmura Czytania.

Chmura Czytania daje książki, które sami chcemy czytać. Książki autorów mówiących rzeczy ważne – warte poznania, przypomnienia, czy wręcz odkrycia na nowo przez współczesnych Czytelników.

Chmura Czytania to także wolność czytania. Mobilne media – laptopy, tablety, e-czytniki, smartfony czy odtwarzacze mp3 – niosą książkę za czytelnikiem, z czytelnikiem. Jak dobra, mądra chmura.

Chmura Czytania

Sporo na portalu krótkich form, a skoro daje się to czytać przy pomocy mediów mobilnych, to krótkie formy nadają się do tego wyśmienicie. Np w kolejce do czegokolwiek. Są jeszcze?

Utworów do wyboru do koloru. U mnie na początek "Straszny czwartek w domu pastora" Karola Ludwika Konińskiego.Szczerze przyznam, że autora nie znam, ale od czego notki o autorach na Chmurze Czytania?"Karol Ludwik Koniński (1891-1943) – polski pisarz (głównie nowelista), publicysta, krytyk literacki, znawca kultury ludowej (obronił doktorat z tej dziedziny). W jego pisarstwie pierwszoplanowe są wątki religijne; zaliczany jest do nurtu egzystencjalizmu chrześcijańskiego; ze względu na poglądy społeczne zyskał miano chrześcijańskiego socjalisty. Od dziecka zmagał się z gruźlicą kręgosłupa. Przez ostatnie lata życia prowadził dziennik intymny, który został wydany w dwóch tomach: Nox atra i Ex labyrintho (1961-62)." ( żródło Chmura Czytania)
 
piątek, 10 stycznia 2014, monotema

Polecane wpisy

Follow my blog with Bloglovin